Co s sebou na schůzku?

Na začátku každé schůzky probíhá takzvané bodování. Je to vlastně taková kontrola toho, jestli s sebou holky mají všechny věci, které máme domluvené. Nekontrolují to vedoucí, kontrolují si to samy mezi sebou.

Měly by nosit: lepidlo, deník (sešit A5 s tvrdými deskami),  převlečení na ven (je možné, že se při hrách zašpiní),  psací potřeby, šátek (nejedná se o skautský šátek, ten je slavnostnější a nosíme ho pouze na krku, tenhle by měl být nějaký obyčejný a měl by se dát zavázat kolem hlavy), uzlovačka (lanko, cca 1 cm široké a 1+ m dlouhé), Nováček nebo Lucerna  (sešit s úkoly, který světlušky dostanou od oddílu cca po měsíci skautování)  a papíry nebo blok.

Také je zvykem s sebou nosit pití a nějakou malou svačinu, ale to už je na uvážení každé světlušky.